TarımCebimde Uygulaması Hizmete Sunuldu

TarımCebimde Uygulaması Hizmete Sunuldu

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Bakanlık tarafından geliştirilerek çiftçilerin hizmetine sunulan mobil uygulamanın tanıtım toplantısında “TarımCebimde” mobil uygulamasının dijitalleşme adına devrim niteliğinde olduğunu belirtmiştir.

Kirişci gıda arz güvenliği ve ürün planlaması için dijitalleşmenin esas olduğunun altını çizdi.

Kirişci, “TarımCebimde” uygulamasının kullanıcılarının ikiye ayrıldığını belirterek, uygulamayı Bakanlığa kayıtlı çiftçilerin ve diğer kullanıcıların kullanabileceklerini belirtti.

Tarım konusunda bilgi almak isteyen herkes uygulamayı kullanabilecek. İlçe bazlı ürün önerileri herkese açık. ÇKS belgesi alma menüsü kayıtlı olan çiftçilerimizin girebileceği bir alan. Destek menüsü bütün herkese açık. Mobil uygulamada ayrıca haber ve duyuru ile ilgili bölümler de yer alıyor. Eğitim ve yayın ile ilgili de herkesin erişim sağlayabileceği bilgiler yer alıyor. Ayrıca, e-Devlet hizmeti menüsü de var, burada Bakanlığımızın e-Devlet üzerinden sunduğu hizmetlere yönlendiriliyorsunuz."

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, uygulamanın yeni versiyonlarında iklim, toprak ve su kısıtları göz önüne alınarak çiftçilere parsel bazlı ürün önermeleri yapılacağını vurgulayarak, arıcılık, su ürünleri, ipek böcekçiliği gibi üretim faaliyetlerine ilişkin hizmetlerin de ilave edileceğini söyledi.

Uygulamayı cep telefonunuza indirebilmek için:  

https://tarimcebimde.tarimorman.gov.tr adresinden uygulamaya mağazalarına erişebilirsiniz.