BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU DUYURUSU

BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU DUYURUSU

BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU DUYURUSU

     Alt Birliğimizce düzenlenecek olan 2022 yılı BİTKİ ISLAHI KURSU ile ilgili duyuru aşağıdadır.

BİTKİ ISLAHI KURSU 2022 YILI PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI:5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu 18/b maddesi ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nca Bitki Islahçıları Alt Birliği’ne verilen yetkiye dayanılarak 2022 yılında düzenlenecek Bitki Islahı Kursu Programı uygulama esasları aşağıdadır;

KURSUN ŞEKLİ:

Kurs, Teorik eğitim (Dersler) ve Uygulamalı eğitimler olarak iki kısımda yapılacaktır. 2022 yılı Teorik eğitim programı ileri ki tarihlerde duyurulacaktır.

 KURS YERİ:

Bitki ıslahı ile ilgili temel derslerin verileceği teorik eğitim 07.02.2022-19.02.2022 tarihlerinde Antalya’da yapılacaktır. Uygulamalı eğitimler ise Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile Bitki Islahçıları Alt Birliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde konularına göre Bakanlığa (TAGEM) bağlı  Tarımsal Araştırma Enstitüleri ile Islah programı yürüten bazı Üniversitelerin ilgili bölümlerinde ileride açıklanacak programa göre yapılacaktır.

KURSUN SÜRESİ:

Kursun toplam süresi ilgili yönetmelik gereği 90 gün olacaktır. Teorik eğitim 13 gün sürecektir. Uygulamalı eğitimler ise toplam kurs süresinden geriye kalan süre (77 gün)  yıl içerisinde tamamlanacak şekilde, bitki türlerinin özellikleri ve gelişme dönemleri de dikkate alınarak yıl içinde farklı tarihlerde olmak üzere yukarıda açıklandığı gibi farklı konularda ve kuruluşlarda yürütülecektir. Teorik ve uygulamalı eğitim programları hakkında detaylı bilgiler Alt Birliğimiz web sitesinde (www.bisab.org.tr)  duyurulacaktır.

 KURSA KATILIM ŞARTLARI: Teorik kısma isteyen herkes ücreti karşılığında katılabilir. “Bitki Islahı Kursu Bitirme Belgesi” alabilmek için Ziraat Fakültelerinden en az Lisans düzeyinde mezun olanlar katılabilir. Katılımcıların diploma veya bitirme belgesi ile kimlik belgesi suretlerini kurs yetkililerine teslim etmeleri gereklidir.

SERTİFİKA ALMA ŞARTLARI: “Bitki Islahı Kursu Bitirme Belgesi”  almak için hem teorik hem de uygulamalı eğitim programlarına katılmak şarttır. Kurs da teorik olarak verilen derslerin bitiminde yazılı bir ara sınav yapılacak olup geçme notu 100 üzerinden 70’tir. Sınavda başarılı olamayanlar için daha sonra belirlenecek bir tarihte ikinci bir sınav yapılacaktır. Teorik kurs sınavlarında başarılı olamayanlar uygulamalı kursa katılamayacaklardır. Uygulamalı kursların bitiminde kurs yetkililerinin yapacağı değerlendirme sonucu başarılı olanlar, 5553 sayılı yasa ile verilen Araştırmacı Kuruluş yetkisine sahip Özel Sektör Araştırma Kuruluşlarında çalışma hakkına sahip olacaklar ve Bakanlıkça kabul edilen bir sertifika almaya hak kazanacaklardır.

KURS ÜCRETİ:

Toplam kurs ücreti 17 000,00 TL. dir.  Teorik eğitim ücreti olan 4000,00 TL. (KDV dahil) nin kurs başlamadan önce  Bitki Islahçıları Alt Birliği  İktisadi İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Yenimahalle Şubesindeki (IBAN:  TR20 0001 0005 9957 3585 0150 01)   hesabına  yatırılıp dekontunun  0312 433 30 06 no.lu faksa veya [email protected]  e-posta adresine gönderilmesi ve 0312 433 30 65 - 66  veya 0533 608 09 85 no.lu telefonlardan ilgili görevlilere bilgi verilmesi gereklidir.

Uygulamalı eğitimlerin ücretleri ise 2 taksit 4 000,00 ve son taksit 5 000,00 TL olmak üzere toplamda 3 taksitte ödenebilecektir.

KONAKLAMA VE SEYAHAT:

Konaklama, dış katılım, yemek ve seyahat harcamaları kursa katılanlar tarafından karşılanacaktır. Kursun yapılacağı yer ve konaklama ile ilgili bilgiler aşağıdadır.

Otel Adı : Porto Bello Resort&Spa Hotel Otel Adres : Akdeniz Bulvarı 1. Sk. Konyaaltı/Antalya

Oda Fiyatları Tek kişilik oda Her Şey Dahil :550 TL ( KDV Dahil, Günlük )

Çift kişilik odada kişi başı Her Şey Dahil :420 TL ( KDV Dahil, Günlük )

Dış Katılım Tek Kişi : 200 TL   ( KDV Dahil, Günlük )

Konaklama için ULAŞ Turizm Erkan ULAŞ Gsm no:0543 575 24 56  

 

Teorik Eğitim Programı için tıklayınız