Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/bisab.org.tr/httpdocs/wp-content/themes/gesrosecim/admin/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 28
Bisab Bisab

11 MAYIS BİTKİ ISLAHÇILARI GÜNÜ

Bitkisel üretimin artırılmasında etkili faktörlerin başında daha verimli ve daha kaliteli yeni çeşitlerin geliştirilmesi yani bitki ıslahı gelmektedir.

Alt Birliğimiz gerek bitki ıslahının önemini geniş kitlelere duyurabilmek gerekse bitki ıslahına geçmişte ve günümüzde emek verenleri hatırlayıp teşvik etmek amacı ile başta Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, tohumculukla ilgili Birlik ve Alt birlik üyeleri, bitki Islahı ve tohumculukla ilgili uluslararası düzeyde çalışmalar yapan kuruluşların yetkilileri, Ziraat Fakültelerinin öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katılım ve destekleri ile her yıl 11 Mayısta Bitki Islahçıları günü düzenlenmektedir.

Dünyada yalnızca ülkemizde kutlanan 11 Mayıs Bitki Islahçıları Günü’nde her yıl değişik bir konuda panel, bitki ıslahına katkı verenlere ödül, Farklı Üniversitelerden gelen bölüm birincisi öğrencilere hediyeler dağıtılarak bitki ıslahının önemi anlatılmakta ve aynı zamanda da ülkemizde bitki ıslahını sektörünün problemleri tartışılmaktadır.

11 Mayıs Bitki Islahçıları Günü geçtiğimiz yıl ve bu yıl COVİD-19 nedeniyle sadece sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden kutlanmaktadır. Salgının sona ermesiyle birlikte 11 Mayıs Bitki Islahçıları Günü eskisi gibi kutlanmaya devam edilecektir.

11 MAYIS BİTKİ ISLAHÇILARI GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

                                                                              11 MAYIS BİTKİ ISLAHÇILARI GÜNÜ VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ