BİTKİ ISLAHINDA SON GELİŞMELER ÇALIŞTAYI YAPILDI

BİTKİ ISLAHINDA SON GELİŞMELER ÇALIŞTAYI YAPILDI

BİTKİ ISLAHINDA SON GELİŞMELER ÇALIŞTAYI YAPILDI

 

İngiltere’den Worcester ve Warwick  Üniversiteleri ile Türkiye’den Sabancı Üniversitesi, Trakya Üniversitesi Bitki Islahı Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından British Council Newton Programı ve Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) , Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB), Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (TSÜAB) ve desteğiyle düzenlenen Bitki Islahında Son Gelişmeler Çalıştayı’nın açılışı 23 Şubat 2015 tarihinde Antalya’da yapıldı.

Yaklaşık 250 bilim insanının katılığı çalıştayın açılışında konuşan Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB) Başkanı Doç. Dr. Yalçın Kaya da 3 gün devam edecek çalıştayda Türkiye ve dünya ülkelerinden akademisyen ve sektör temsilcilerinin bir araya geleceğini ve bitki ıslahında son teknolojilerin tartışılacağını söyledi.

Kaya, özellikle son dönemde üzerinde çalışılan gen terapi ve DNA makası denilen ileri teknolojilerin tohumculuk sektöründeki uygulamalarının ele alınacağını kaydetti.

Kaya, çalıştaya katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 

Antalya’da başlayan  Uluslararası Bitki Islahında Son Gelişmeler Çalıştayı, yerli ve yabancı bilim insanlarının ülke ve ürün bazlı sunumları  ile 3 gün sürdü.

01

calıştay-manşet-iççççççççççççççççççç

_DSC0053