BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU DUYURUSU

BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU DUYURUSU

BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU DUYURUSU

(Bitki Islahı Kursu kayıtları başlamıştır.)

     Alt Birliğimizce düzenlenecek olan 2020 yılı BİTKİ  ISLAHI KURSU ile ilgili  duyuru aşağıdadır. İlgilenenlere duyurulur.

BİTKİ ISLAHI KURSU 2020  YILI PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI

5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu 18/b maddesi ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nca Bitki Islahçıları Alt Birliği’ne verilen yetkiye dayanılarak düzenlenecek  2020 yılı Bitki Islahı Kursu Programı uygulama esasları aşağıdadır;

KURSUN ŞEKLİ:

Kurs, Teorik eğitim (Dersler) ve Uygulamalı  eğitim olarak iki kısımda yapılacaktır. 2020 yılı  Teorik eğitim programı ileri ki tarihlerde duyurulacaktır.

KONAKLAMA VE SEYAHAT :
Konaklama, yemek ve seyahat harcamaları katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
Otel Adı : Porto Bello Resort&Spa Hotel
Otel Adres : Akdeniz Bulvarı 1. Sk. Konyaaltı/Antalya
Oda Fiyatları ( KDV Dahil, Günlük )
Tek kişilik oda Her Şey Dahil : 290 TL
Çift kişilik odada kişi başı Her Şey Dahil : 200 TL
Dış Katılım Tek Kişi : 120 TL

Konaklama için ULAŞ Turizm Erhan ULAŞ- Gsm no:0543 575 24 56

KURS YERİ:

Bitki ıslahı ile ilgili temel derslerin verileceği Teorik Eğitim 03.02.2020-15.02.2020 tarihlerinde Antalya’da yapılacaktır. Uygulamalı eğitimler  ise Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile  Bitki Islahçıları Alt Birliği arasında  imzalanan protokol çerçevesinde konularına göre TAGEM’e bağlı  farklı Tarımsal Araştırma Enstitüleri ile bazı Ziraat Fakültelerinin ilgili bölümlerinde ileride açıklanacak programa göre yapılacaktır.

KURSUN SÜRESİ:

Kursun toplam süresi ilgili yönetmelik gereği  90 gün olacaktır. Teorik eğitim  13 gün sürecektir. Uygulamalı eğitimler ise toplam  kurs süresinden geriye kalan  süre (77 gün)  yıl içerisinde tamamlanacak şekilde, bitki türlerinin özellikleri ve gelişme dönemleri de dikkate alınarak yıl içinde farklı tarihlerde olmak üzere  yukarıda açıklandığı gibi farklı konularda ve kuruluşlarda yürütülecektir. Teorik ve uygulamalı eğitim programları hakkında detaylı bilgiler Alt Birliğimiz web sitesinde (www.bisab.org.tr)  duyurulacaktır.

KURSA KATILIM ŞARTLARI:

Bitki Islahı Kursuna isteyen herkes ücreti karşılığında katılabilir. Sertifika alabilmek için ise Yönetmelik gereğince Ziraat Fakültelerinden en az Lisans düzeyinde mezun olmak gerekmektedir. Katılımcıların diploma veya bitirme belgesi ile kimlik belgesi suretlerini kurs yetkililerine teslim etmeleri gereklidir.

SERTİFİKA ALMA ŞARTLARI:

Bitki Islahçısı sertifikası almak için hem teorik hem de uygulamalı eğitim programlarına katılmak ve başarılı olmak zorunludur. Kursun  (teorik)  derslerle  ilgili  kısmının bitiminde yazılı bir ara sınav yapılacak olup  geçme notu 100 üzerinden 70’ tir. Sınavda başarılı olamayanlar için daha sonra belirlenecek bir tarihte ikinci bir sınav yapılacaktır. Teorik kurs sınavlarında başarılı olamayanlar uygulamalı kursa katılamayacaklardır. Uygulamalı eğitimlerin bitiminde kurs yetkililerinin yapacağı değerlendirme sınavı sonucu başarılı olanlara “Bitki Islahı Kursu Bitirme Belgesi” verilmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kabul edilen bu belge ile, 5553 sayılı yasa kapsamında kurulan Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşlarında çalışma hakkına sahip olacaklardır.

KURS ÜCRETİ:

Toplam kurs ücreti: 13 500,00  TL dir.  Teorik eğitim ücreti olan 3 000,00  TL. (KDV dahil)’ nin  kurs başlamadan önce  Bitki Islahçıları Alt Birliği  İktisadi İşletmesi’nin:

T.C. Ziraat Bankası Yenimahalle Şb. (IBAN: TR20 0001 0005 9957 3585 0150 01)

No’lu hesabına  yatırılıp dekontunun  0312 433 30 06 no.lu faksa veya bisab@bisab.org.tr

e-posta adresine gönderilmesi ve 0312 433 30 65 – 66  veya 0533 608 09 85 no.lu telefonlardan ilgili görevlilere bilgi verilmesi gereklidir.

Uygulamalı eğitimlerin ücretleri ise 4 taksitte ödenebilecektir.

 

KURS PROGRAM 2020