TÜRKTOB

English

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Sektörün Islahçıdan Beklentileri Paneli Gerçekleşti..

Sektörün Islahçıdan Beklentileri Paneli Gerçekleşti..

 

Alt Birliğimiz ve Ege Üniversitesi Tohumluk Bilimi ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı tarafından Avrupa Bitki Islahı Projesi kapsamında düzenlenen ‘’Sektörün Islahçıdan Beklentileri’’ konulu panel 17 Şubat’ta Antalya’da yapıldı.

Ege Üniversitesi Tohumluk Bilimi ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Hülya İlbi, Türkiye Tohumcular Birliği(TÜRKTOB) Başkanı Kamil YILMAZ ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) Müdürü Dr. Abdullah Ünlü  ile birlikte açılışta söz alan BİSAB Başkanı Dr. Vehbi ESER, ‘’Ülkemizde ve dünya tohumculuk sektöründe  tecrübeli, ıslah programları yapabilen, bunları uygulamaya geçiren ıslahçılara ihtiyacı vardır. BİSAB, TÜRKTOB, ÜNİVERSİTELER ve BAKANLIĞIMIZIN birlikte hareket etmesi gerektiğini ve sektörün ıslahçıdan beklentilerini ve ıslahçının sektörden beklentilerini’’ dile getirerek konuşmasına son verdi.

Açılış konuşmalarının ardından Avrupa Bitki Islahı Projesi (IPBC) kapsamındaki öğrenciler sunumlarını gerçekleştirdi. Sunumların ardından panelde konuşmacı olarak katılan Dr. Vehbi ESER, Zekai İLTER, Prof. Dr. Taner AKAR ve Prof. Dr. Bülent UZUN panel sunumları ve konuşmalarını yaptı ve ardından, etkinlik projelerin değerlendirilmesiyle son buldu

panelhaber1

panelhaber2

panelhaber3

panelhaber4

panelhaber5

panelhaber8