TÜRKTOB

English

Sosyal Medyada
Birliğimiz

BİSAB TARIM VE TEKNOLOJİ FUARINDA…

BİSAB  TARIM VE TEKNOLOJİ  FUARINDA…  

                   BİTKİ ISLAHÇILARI ALT BİRLİĞİ,    Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB)  ve   diğer  Alt Birliklerle  13-16 Ağustos 2015 tarihleri arasında Tekirdağ- Karaevli'de DLG- Önder Çiftçi Birliği tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen açık alan konseptli Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarına katıldı.  BİSAB’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı  Doç.Dr.Yalçın KAYA  ve Genel Sekreter Mustafa AKIN’ın bulunduğu açılışa, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Ayşe Doğan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile akademisyenler ve çiftçiler katıldı.katıldı.

            Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Fuarın açılışında yaptığı konuşmada, tarımın, toprağın insanla ve bilgiyle buluşmasının bir neticesi olduğunu söyledi. Tunç "Tarımsal faaliyetlerin ihmal edilmemesi gereken en önemli konularından biri de sürdürülebilirlik olmalıdır" dedi. Fuarda BİSAB’ında yer aldığı  ve   üreticiler başta olmak üzere sektör temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği standda, ziyaretçilere  tanıtıcı broşürler yanında üreticilere yönelik eğitsel döküman dağıtıldı.   Tekirdağ Valisi Enver SALİHOĞLU, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı  Hadi TUNÇ, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İSTANBULLUOĞLU, Ankara Üniversitesi Su Yönetimi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Süleyman KODAL ile akademisyenler ve çiftçiler standı ziyaret ettiler.      

Önder Çiftçi Projesi Başkanı ve DLG Fuarcılık Müdürü Nezih Suyaran da Önder Çiftçi Projesi'nin yaklaşık 27 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek, "27 yılda hem tarımsal yayın ve danışmanlık anlamında, hem üretim anlamında hem kendi çeşitlerimizi bölgemize ve ülkemize çok değerli katkılar sunduğumuzu düşünüyorum. İşte fuarcılık da, esasında eğitim ve bilgilenmenin en fazla yapıldığı yerlerden biri" diye konuştu

 

fuar_1_640x427

fuar_2_640x427

fuar_3_640x427

fuar_4_640x427