TÜRKTOB

English

Sosyal Medyada
Birliğimiz

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCIMIZ DR.VEHBİ ESER PANELE KATILDI…

 YÖNETİM KURULU  BAŞKAN YARDIMCIMIZ

DR.VEHBİ ESER PANELE KATILDI…      

                Alt Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr.Vehbi ESER  Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü  İş Dünyası İle İş Birliği Uygulama Ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Teknoloji Transfer Merkezi tarafından 14 Şubat 2014 Cuma günü saat 10.00 – 12.30 ‘da düzenlenen “Bitki Islahı ve Bitki Islahçı Hakları” konulu panele katıldı. Panele konu ile ilgili Akdeniz Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri, özel ve kamu tarımsal  kuruluşlardan yetkililer ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

               İki bölümden oluşan panelin  ilk bölümünde konuşmacılar tarafından bitki ıslahı konusundaki uygulamalar ve ıslahçı hakları aktarıldı, ikinci kısımda ise  katılımcıların soruları panelistler tarafından cevaplandırıldı.

               BİSAB  adına Panele katılan  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Dr. Vehbi ESER, bitki ıslahı ve ıslahçı hakları konusunda katılımcılara bilgi sunduktan sonra  BİSAB’ın ülkemizde hangi misyonu yüklendiğini ne tür faaliyetler yaptıklarını anlattığı konuşmasında aynı zamanda bir ıslahçıda olması gereken şartları dile getirdi.