TÜRKTOB

English

Sosyal Medyada
Birliğimiz

BÖLGE ZİYARETLERİ BAŞLADI

Bitki Islahçıları Alt Birliği farklı bölgelerde yaptıkları çalışmalarla Ülkemiz bitki ıslahı ve tohumculuğuna büyük katkılarda bulunan üyelerimizi ziyaret etmeye başladık

Bir süre önce alınan yönetim kurulu kararı gereği belirli bir program çerçevesinde yapılacak bu ziyaretlerle hem üyelerimizin çalışmalarını yerinde görme ve sorunlarını dinleme fırsatı hem de BİSAB olarak kendimizi daha iyi tanıtıp yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları onlara daha iyi aktarma imkanı elde ediyoruz.

Bu kapsamda Ege Bölgesiyle başlayan ilk programda 15-16 Temmuz tarihlerinde Dr.Vehbi ESER başkanlığında Yönetim Kurulu Üyeleri Sayman Bayram ÖZDEMİR , Öner YEŞİLKAYA , Mehmet Sinan BERKSAN ve Dr.Ali ÜSTÜN ile Genel Sekreter Mustafa AKIN'dan oluşan heyet faaliyet merkezleri İzmir'de bulunan üye kuruluşlarımızdan bazılarını ziyaret ettiler.

İlk defa gerçekleşen bu programda firma merkezleri İzmir ve ilçelerinde bulunan ALTIN TOHUMCULUK , SMYRNA TOHUMCULUK ve POLTAR TOHUMCULUK adlı üye kuruluşlarımız ziyaret edilirken tesisleri yerinde görülerek yetkilileriyle toplantı yapıldı. Ziyaret edilen kuruluş yetkilileri ALTIN TOHUMCULUK'tan Dinç MACİT , SMYRNA TOHUMCULUK'tan Yusuf ve Mehmet HÜSEMOĞLU ile POLTAR Tarım Ürünleri ve Tohumculuk'tan Mete Murat ŞÖLEN kuruluşlarını tanıtarak yaptıkları çalışmalar ve sorunları hakkında bilgiler sundular.

BİSAB Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Vehbi ESER de bu ziyaretler esnasında yaptığı konuşmalarda Alt Birliğimizin yaptığı ve önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalardan bahsederek , özetle ıslah eğitimi ve ıslah alt yapısının güçlendirilmesi,sektörün kendi teknolojisinin güçlendirilmesi, ulusal ve uluslarası fuarlarlarda tohumculuğun tanıtımı gibi konuların önemini vurgulayarak belirtilen bu konularda gerek üye kuruluşlara gerekse tohumculukla ilgili diğer kuruluşlara her türlü desteğin verilmesi için gayretlerini sürdürmeye devam edeceklerini belirtti. Dr.ESER, ziyaretleri esnasınında kuruluşların çalışmaları ve geldikleri konumu yerinde görerek gurur duyduklarını sözlerine ekledi. BİSAB Başkanı Dr.Vehbi ESER ziyaretin sonunda görüşülen kuruluş yetkilileri ile Yönetim Kurulu Üyemiz POLEN TOHUMCULUK Genel Müdürü Öner YEŞİLKAYA'ya gösterdikleri ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek, çok faydalı olduğuna inandıkları bölge ziyaretlerine devam edceklerini belirtti.

 Fotoğraf Galerisi